Bezpieczne Miejsce Dla Twoich Danych


W centrum Sztokholmu, w dzielnicy Södermalm znajduje się potężny bunkier atomowy z czasów zimnej wojny, przekształcony w 2008 roku na centrum danych Pionen. Olbrzymi obiekt niegdyś służący szwedzkiej armii, dzisiaj przykuwa uwagę jako jedno z bardziej niesamowitych centrów danych. To właśnie w tym centrum danych zlokalizowane są serwery host2play.

Inteligentne dla środowiska


Centrum danych Pionen zasilane jest odnawialną energią elektryczną i posiada oznakowanie ekologiczne Triple Green. Data center pracuje z lokalnymi firmami energetycznymi w celu recyklingu nadmiaru ciepła do ogrzewania tysięcy domów.

Forteca Danych Odporna Na Wybuch Bomby Wodorowej


Ze względu na to, że obiekt jest położony pod górą, zabezpieczony drzwiami o grubości 40 centymetrów i dostępny tylko przez tunel wejściowy, centrum danych Pionen jest w stanie przetrwać wybuch bomby wodorowej. Centrum danych Pionen jest również centrum kolokacyjnym. W 2010 roku WikiLeaks korzystało z usług kolokacyjnych Pionen do przechowywania swoich serwerów.

Maksymalne bezpieczeństwo


Poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa, dlatego Twoje dane obsługiwane są w najnowocześniejszym szwedzkim centrum danych. Pionen posiada certyfikację Based in Sweden, co gwarantuje w 100% bezpieczne przechowywanie danych na szwedzkiej ziemi, zgodnie ze szwedzkim prawem. Zapewnia to maksymalną ochronę przed podsłuchem, szpiegostwem korporacyjnym i inwigilacją rządową.

Dedykowana Sieć Światłowodowa W Całym Regionie Nordyckim


Cały ruch danych jest przenoszony przez dedykowaną sieć światłowodową obejmującą całą Europę Północną. Światłowód łączy się następnie z resztą świata we wszystkich głównych węzłach w Europie. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać ping w granicach ms między naszymi serwerami a twoim komputerem. Sieć jest naszym najważniejszym narzędziem: wszystkie nasze usługi są zintegrowane z naszą podstawową infrastrukturą, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność.

Apokalipsa Zombie w Datacenter 😱


Pionen nie raz zaskakuje swoim luźnym podejściem do.. w sumie wszystkiego. Stworzyli oni mini gierkę, w której możesz masakrować Zombie na mapie wzorowanej na serwerowni Pionen. Kliknij aby zagrać!

Poznaj też naszą ofertę!

Minecraft

od 12.90 zł /miesiąc

Discord Bot

od 3.90 zł /miesiąc

Team Speak 3

12.90 zł /miesiąc

Sources: Smartage, Great Big Story
Blob Background